California Üniversitesindeki Filistin destekçilerine İsrail yanlıları saldırdı

AA

ABD’de İsrail’in Gazze’deki katliamlarına tepkiler artıyor. Birçok eyalette üniversite öğrencileri ve akademisyenler, protestolar başlattı, kampüslerde Gazze’ye destek için kamplar kurdu.

Bunun yanında, İsrail yanlıları da boş durmuyor.

İsrail yanlıları, Filistin destekçilerine saldırdı

Bölgedeki gazetecilerin aktardığına göre, elleri sopalı ve çoğunun yüzü maskeli bir grup İsrail yanlısı, California Üniversitesindeki Dayanışma Kampı’na saldırdı.

Kampın etrafındaki barikatları yıkmaya çalışan saldırganlar, Filistin destekçisi göstericilere, başta su şişesi olmak üzere ellerindeki cisimleri fırlattı. Bazı öğrencileri darbeden saldırganlar, Filistin destekçisi göstericilere küfürler savurdu.

Polis ya da güvenlik görevlileri yoktu

Grubun, Gazze Dayanışma Kampı’na saldırdığı anda bölgede, polis dahil herhangi bir güvenliğin olmaması göze çarptı.

anını sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Sergio Olmos, “Bir saattir California Üniversitesindeki bu kavgayı izliyorum. Herhangi bir polis tepkisi yok.” ifadelerini kullandı.

Barışçıl gösterilerini sürdüren öğrenci ve öğretim görevlilerini gözaltına alan ve darbeden polisinin, İsrail yanlılarının saldırısı anında bölgede olmaması, daha sonraki bir saati aşkın sürede de olaylara müdahale etmemesi dikkati çekti.

Sosyal medyadaki görüntülerde, İsrail yanlılarının Gazze Dayanışma Kampı’na havai fişekler fırlattığı da görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir