Sansar Salvo cezaevine girdi


Gerçek adı Ekincan Arslan olan ancak Sansar Salvo adıyla tanınan ünlü rapçi Ağır Roman, Kasımpatı, Dum Taka Dum ve Koptu Kayış şarkılarıyla adını geniş kitlelere duyurmuştu.

Bir dönem kanser tedavisi görüp ardından yeniden sahnelere geri dönen ünlü rapçi hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Robert Hip Hop isimli YouTube kanalının iddiasına göre Sansar Salvo’nun hapse girdiği öne sürüldü.

Rapertuar.com’un haberine göre, Salvo’nun cezaevinde olduğu bilgisini menajeri Motif Beat doğruladı. Ancak Sansar Salvo’nun neden cezaevinde olduğu henüz bilinmiyor.

SANSAR SALVO KİMDİR

Ekincan Arslan ya da sahne adıyla Sansar Salvo (d. 18 Ağustos 1989; Kadıköy, İstanbul, Türkiye), Türkçe rap sanatçısı ve söz yazarıdır. 2008 yılında “Adrenalin” ve 2009 yılında “Seremoni Efendisi” albümünü yayımlayan sanatçı, 2010 yılında kansere yakalanmıştır. 2013 yılında “24. Şarjör” albümünü piyasaya sürerek müzik hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

2016 yılında Türkçe rap’in müzik marketlerde yayımlanan ilk derleme albümü “Yakında Sans” müzik marketlerde yayımlanırken 2017 yılında “Şimdi Sans” isimli albümü yine hem müzik marketlerde hem dijital platformlarda yayımlanmıştır. Storytelling tarzı sözler yazmasıyla bilinir. Bu türdeki en çok sevilen şarkıları Şehinşah ile düet çalışması olan “Duygusal Olmaya Gerek Yok”, Elçin Orçun ile düet çalışması “180 km.” ve 2005 yılında internet üzerinden yayımladığı “Psikopat Yazar”dır. 2019 yılında Kaan Boşnak ile “Koptu Kayış” isimli bir parça çıkartmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir